Polislik hayali kuran birçok genç üniversitelerde farklı bölümler okuyup farklı mesleklere yönelmişlerdir. Fakat yine de polis olmak isteyen birçok genç bulunmaktadır. Üniversitelerde başka bölümler okuyan gençlerin de polis olmak için bir fırsatı olduğunu biliyor musunuz? Polis Akademisi tarafından kurulan POMEM, bu fırsatın ta kendisidir. POMEM olarak bilinen polis meslek eğitim merkezleri üniversite mezunu gençleri polislik mesleğine hazırlayan bir okuldur. Fakat POMEM’e kabul edilmek için bazı sınavlara girmek gerekmektedir. Adayların fiziki yeterliliğini ölçen ve parkur olarak bilinen fiziksel yeterlilik sınavı da bunlardan birisidir. POMEM parkuru her sene Polis Akademisi tarafından ilan edilir. Adaylar ilan edilen parkurdaki hareketleri yapmak ve bunu belirtilen sürede bitirmekle mükelleftir. Doğal olarak sınavı geçebilmek için disiplinli ve programlı bir hazırlık süreci geçirmek gerekir. Trabzon POMEM parkur hazırlık kursu olarak Maçka ilçemizde ikamet eden polis adaylarına da POMEM parkur hazırlık kursu veriyoruz.

maçka POMEM parkur

POMEM Parkur Nedir?

Polis olabilmek için belirlenmiş bazı fiziksel kriterlere uymak gerekir. Bu fiziksel kriterler kişide olduğunda POMEM’e giriş yapmak için mülakat aşamasına geçmeye hak kazanılır. Ama bunu ölçmek gerekmektedir. Bunu ölçen sınava parkur adı verilir. POMEM parkur olarak bilinen bu sınav adayların belirli sürede belirli hareketleri yapıp yapamayacaklarını ölçmektedir. Bu sınav süre ve puan üzerinden değerlendirilir. Adayların 100 puan üzerinden en az 60 alması ve belirlenen sürenin altında parkuru tamamlaması gerekir. 60 puan alamayan ve belirlenen süreyi aşan adaylar elenirler. Diğer sınavları ve sağlık durumları ne olursa olsun bu adayların başarısız oldukları kabul edilir. Başarısız adaylar mülakat aşamasına geçemezler. Bu sebeple POMEM parkur sınavına en iyi şekilde hazırlık yapmak gerekir.

POMEM Parkurda Nelere Dikkat Edilmelidir?

POMEM parkur sınavında birçok dikkat edilmesi gereken husus bulunuyor. Süre bunların en önemlisidir. Belirlenen sürenin altında parkur tamamlanmalıdır. Dolayısıyla hazırlık çalışmalarında süreye dikkat edilmelidir. Bununla birlikte hareketler de çok önemlidir. Zira eksik her hareket eksi puan olmaktadır. Puan toplamı 60 puanın altına düşerse sınavdan başarısız olunur. Bu sebeple süre ve puan dengesi kurulmalı ve her ikisine birden çalışılmalıdır. Hazırlık süreci de çok önemlidir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken birçok şey bulunmaktadır. Sağlığa dikkat edilmeli, doğru beslenme programı uygulanmalı, beden sağlığını koruyacak önlemler alınmalı ve fiziksel bir problemle karşılaşmamaya özen gösterilmelidir.

POMEM Parkura Nasıl Hazırlanılmalıdır?

Bu hazırlık sürecinde nelere dikkat edileceğini anlattık. Sonraki aşama bu süreçte hazırlıklar nasıl yapılmalı aşamasıdır. Adayların bu süreci nasıl geçirmeleri gerekir, neler yapılmalıdır bunlardan bahsedelim. Maçka ilçemizde POMEM parkur hazırlığı yapan polis adayı gençler bu sınava kişisel olarak hazırlanmanın problemler yaratabileceğini bilmelidir. Fiziki yeterlilik sınavına hazırlık vücudu zorlamaktadır. Profesyonel destek alınmadığında kötü sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte hedeflenen zaman ve puana ulaşamama da yaşanabilir. Programsız çalışma yapmak ve tecrübeli birinin yardımı olmadan yapılan çalışmalar istenmeyen şekilde neticelenebilir. Bu sebeple POMEM parkur hazırlığında gençler mutlaka profesyonel destek almalıdır.

Maçka POMEM Parkur Hazırlık Kursu

Maçka POMEM Parkur hazırlık kursu olarak gençleri, tecrübemiz ve uzman kadrolarımızla fiziki yeterlilik sınavlarına hazırlıyoruz. Polis adayı gençlerin parkurda başarılı olmalarını sağlayacak çalışmayı sunuyor ve onlara program düzenliyoruz. Çalışma rutinleri ayarlıyor, ne kadar çalışmaları gerektiğini belirtiyor, beslenme programı yapmalarını sağlıyor, hangi harekete ne kadar süre çalışacaklarını, hedeflenen sürede parkuru tamamlamak için neler yapacakları gibi konularda onlara yol gösteriyor, başarılı olmaları için çabalıyoruz. Adayların fiziksel koşullarını düşünerek onları yönlendiriyoruz. Sınava hazırlık sürecinde sakatlanma gibi şeylerin olmaması için onlara yol gösteriyoruz. Ve en önemlisi gençleri, parkur sınavını geçebilecek şekilde hazırlıyoruz.

Maçka POMEM parkur hazırlık kursu olarak sadece POMEM parkur eğitimleri vermiyoruz. POMEM parkuru dışında diğer polis adayı gençleri de fiziksel yeterlilik sınavlarına hazırlamaktayız. Maçka PMYO parkur hazırlık kursu, Maçka BESYO parkur hazırlık kursu Maçka bekçilik parkur hazırlık kursu ve Maçka Subay parkur hazırlık kursu olarak da hizmet veriyoruz. Maçka PAEM parkur hazırlık kursu ve Maçka polislik parkur hazırlık kursu olarak bugüne kadar birçok genci parkur sınavlarına hazırladık ve onların başarılı olmalarını sağladık.

Maçka POMEM Parkur Hazırlık Kursunu Neden Tercih Etmeliyim?

Maçka ilçesinde ikamet eden polis adayı gençler POMEM parkur sınavına hazırlanmak için hazırlık kursu aramaktadırlar. En iyi hazırlık kursu ve parkuru tamamlayacak hazırlığı onlara sağlayacak profesyonel ekibi bulmak onların da hakkı. Bunun için, Maçka POMEM parkur hazırlık kursu olarak bizi seçmelisiniz. Biz, POMEM parkur sınavına hazırladığımız gençler için analiz yapıyor ve onların fiziksel durumuna göre programlar çıkarıyoruz. Onlara çıkardığımız programa dikkatli bir şekilde uymalarını sağlıyoruz. Maçka POMEM parkur hazırlık kursuna kayıt olan gençler, parkur sınavına en iyi şekilde çalışarak bu sınavı başarıyla vereceklerdir. Ayrıca, profesyonel destek aldıkları için hazırlık sürecinde programdan kaynaklı herhangi bir sakatlanma veya yanlış yönlendirme sebepli sorunlar de yaşamazlar. Fiziki yeterlilik sınavına kişisel olarak çalışmak, bir senelik çalışmayı çöpe atma ihtimalini yükseltir. Bundan ötürü profesyonel destek sunacak ve kazanma ihtimalini artıracak hazırlık kurslarına gitmek gerekir. Bu bakımdan mutlaka bizi tercih etmelisiniz.

Bunun dışında sadece POMEM parkuruna değil birçok polislik ve subaylık parkuruna da gençleri hazırlıyoruz. Maçka PMYO parkur hazırlık kursu, Maçka bekçi parkur hazırlık kursu, Maçka PAEM parkur hazırlık kursu, Maçka subay parkur hazırlık kursu ve Maçka BESYO parkur hazırlık kursu olarak da hizmet veriyoruz.

Maçka POMEM Parkur Kursu Fiyatları

Gençler POMEM’e hazırlanırken birçok konuda fedakarlık yapmaktadırlar. Zaman ve para harcayarak sınava hazırlanmakta, sosyal hayatı ötelemektedirler. Bunun neticesinde de meslek olarak polisliği icra edeceklerdir. Polislik mesleği de birçok açıdan, harcanan efora ve maddiyata değmektedir. Doğal olarak gençler parkur sınavına hazırlanırken hazırlık kursu tercih etmektedirler. Eğer, başarılı olmak ve polis olabilmek isteniyorsa en iyi hazırlık kursunu seçmek gerekir. Yanlış tercihler zaman ve para olarak çok şey götürmektedir. Biz, Maçka POMEM parkur hazırlık kursu olarak gençleri bu yolda hayallerine ulaştırıyoruz. Onlara birçok konuda destek oluyor, parkur sınavını kazanacak şekilde sınava hazırlanmalarını sağlıyoruz. Maçka POMEM Parkur hazırlık kursu fiyatları araştırıldığında, bizim sunduğumuz imkanları göreceklerdir. Üstelik, polislik mesleğine başlandığında, harcanan şeylerin kat kat fazlasının alınacağı da bir gerçektir. Biz gençlere en iyi hazırlık kursu sürecini yaşatma peşindeyiz. Fakat, Maçka POMEM parkur hazırlık kursu fiyatlarımızda net bir şey söyleyemeyiz zira fiyatlarımız kursun süresine ve kişisel duruma göre değişiklik göstermektedir. Bu bakımdan bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Maçka PMYO parkur hazırlık kursu fiyatları, Maçka PAEM parkur hazırlık kursu fiyatları, Maçka bekçilik parkur hazırlık kursu fiyatları, Maçka subay parkur hazırlık kursu fiyatları konusunda da bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Maçka BESYO parkur hazırlık kursu ve Maçka polislik parkur hazırlık kursu olarak da çalışıyoruz ve adaylardan aynı şekilde fiyat teklifleri almalarını tavsiye ediyoruz.

 

İletişim:

İnstagram: instagram.com/trabzonbesyo

Kemal Hoca: 0 (537) 622 61 61

Osman Hoca: 0 (505) 832 14 33

Maçka POMEM Parkur
Etiketlendi:                                                             

Bir yanıt yazın