Trabzon POMEM Parkur Hazırlık Kursu Fayda Sağlar mı?

Trabzon POMEM parkur hazırlık kursu ile polislik sınavındaki fiziki yeterlilik sınavını başarı ile geçmek isteyen adaylar, yüksek sayıda ki rakiplerini bu sayede geçmek istemektedir. Yazılı sınavı başarı ile geçmiş olan adayların, sonraki sınavı olan fiziki yeterlilik sınavı 72 metre uzunluğuna sahip bir parkur üzerinde gerçekleştirilir.

7 istasyonun bulunduğu bu parkuru belirtilen süre içerisinde geçmek zorunda olan adaylar, kondisyon ve bilgi anlamında yeterli seviyede olmalıdırlar. Bilgiden kastımız ise, sınavda zorunlu kılınan koşullardır. Bu koşullar ile bu sınavın zorluğu maksimum seviyeye çekilmiştir ve kurallardan bihaber olan adayların bu sınavda zorlanmaması mümkün değildir. Bu yüzden de Trabzon POMEM parkur hazırlık kursu bir fırsat olarak görülmelidir.

Trabzon POMEM Parkur Hazırlık Kursu Sınavda Ne Kadar Fayda Sağlar?

Sınavın zorlu bir parkur üzerinde gerçekleşmesi ve nizami olarak hareketlerin yapılması zorunluluğu bu sınavı basit kavramından uzaklaştırmıştır. Trabzon POMEM hazırlık kurslarının ne kadar fayda sağlayacağını aşağıdaki şartları gördükten sonra adaylar çok daha iyi anlayacaktır.

  • İstasyonlardan birisinde sıçrama hareketi yapılması istenir ve 6 kez gerçekleştirilmelidir. Tek ayak üzerinde yapılması gözlemciler tarafından geçersiz kabul edilir. Bu 6 hareketten bir tanesinin nizami olarak yapılma zorunluğu bulunur. Nizami atlayışlar için görevli sesli olarak sayım yapacaktır.
  • Lastiklerden geçme aşamasında ise, geçilmeyen her lastik için bitiş süresine 2 saniye ekstra eklenmektedir. Eğer hiçbirine basmadan geçme durumu yaşanır ise, görevli tarafından diskalifiye edilecektir.
  • Ağırlıkları aldıktan sonra nizami hareketleri yapmayarak dubanın arkasından dolaşan kişiler 1 saniye cezası alır.
  • 16 metre ağırlık taşıdıktan sonra aldığı yere bırakıp, dubanın içinden yürümesi durumunda ve diğer istasyona geçmesi halinde diskalifiye gerçekleşecektir.
  • Dubaların devrilmesi de caza sebebidir ve 1 saniye ekleme yapılır.
  • Slalom çubukların devirenler için ve eksik geçilen her bir geçiş için 2 saniye ceza yaptırımı uygulanır.
  • 7 istasyonun hepsi de başarı ile tamamlanmak zorundadır. Bir tane istasyonun yapılmaması elenmek için yeterli olacaktır.
  • Sınavda tekrar etme durumu olmamaktadır.

Yukarıdaki koşullar göz önüne alındığında; koşulların zorlayıcı olduğu ve sınav öncesinde koşullar hakkında bilgi sahibi olmanın ne kadar önemli olduğu kanıtlanmıştır.

Yukarıdaki tüm koşulların yerine getirilmesi için hazırlık süreci ciddiye alınmalıdır. Buna bağlı olarak da hazırlık kursunun sınav sürecinde adaylara büyük katkılar sağlayacağı da aşikardır.

Hazırlık Kursu Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Trabzon POMEM hazırlık kursu seçimi de sınavda ki başarı oranını etkiler. Nitekim eğitmenin bu işte ne kadar tecrübe sahibi olduğu dikkate alınması gereken bir konudur. Bu işlerde yeni ve bilgisiz olan bir eğitmen ile çalışmak, adayları yanlış yönlendirebilir. Bu yanlış yönlendirme de sınavda başarısızlığa sebep olur.

Sınavda belirtilen süre içerisinde parkuru tamamlamak için hız faktörü oldukça önem arz eder. Polis adaylarının daha hızlı olmasını sağlamak ise eğitmenin görevidir. Eğer bir profesyonel ile çalışılır ise, parkur en hızlı şekilde geçirilir.

Trabzon POMEM Parkur Hazırlık Kursu Fiyatları

Trabzon POMEM parkur hazırlık kursu fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişir. Bu etkenlerin başında da kurs alınan yerin kalitesi gelir. Eğer profesyonel olarak hizmet veren bir yerden kurs alınıyor ise, fiyat olması gerektiği gibi olacaktır; ama kalitesiz ve adayların parkurda kendi kendilerine çalışmasını isteyen yerlerde fiyat daha düşük olacaktır. Ayrıca eğitmen profesyonel ise ve kişilere gerçekten katkı sağlıyor ise fiyatta yine değişiklik olacaktır. Sınavın başarılı olması durumunda polis olunacağı göz önüne alınır ise, kalitesiz yerden ucuz diye hizmet almak pekte mantıklı bir seçim olmayacaktır.

Trabzon POMEM Parkur Hazırlık Kursu
Etiketlendi:                                 

Bir yanıt yazın