Toplumun bir arada yaşarken ortaya çıkabilecek problemleri, huzursuzlukları engellemek, oluşabilecek durumlara müdahale edebilecek kolluk kuvvetlerinden birisi de polislerdir. Polislik, güç ve bilgi gerektiren bir meslektir ve eskiden beri birçok kişinin meslek olarak hayalini süslemektedir. Polis olmak isteyen gençler günümüzde birçok farklı imkana sahiptir. İçişleri Bakanlığına bağlı Polis Akademisi bünyesindeki okullar, polis adayları yetiştirmektedir. Polis adayları, yönelmek istedikleri alana göre farklı testlerden geçirilirler. Bunlardan birisi de parkur olarak bilinen fiziksel yeterlilik sınavıdır. Polis parkuru, her sene belirlenen bir hedefe göre şekillenir. Fiziksel yeterlilik sınavında nelerden mesul olduğu açıklanmaktadır. Polis parkuru sınavında bu mesuliyet kapsamında değerlendirme yapılır. Dolayısıyla birçok şehirde olduğu gibi Trabzon ilimizde de polis parkuru çalışmalarına katılan adaylar bulunmaktadır. Trabzon polis parkur konusunda ise profesyonel destek şarttır.

Trabzon Pomem Parkur

Polis Parkur Nedir?

Polis parkuru yukarıda da bahsettiğimiz gibi fiziksel yeterlilik sınavının halk arasındaki ismidir. Polis parkuru, çeşitli polis okullarını tamamlayan adayların mesul olduğu bir fiziksel yeterlilik sınavıdır. Bu sınavda adaylardan belirli hareketleri belirli süreler içerisinde tamamlamaları beklenir. Bu hareketlerin ne olduğu ve ne kadar sürede tamamlanması gerektiği Polis Akademisi tarafından açıklanır. Genelde jimnastik tahtasında çift ayakla sıçrayış, lastik içinde yürüme, ağırlık taşıma, sağlık topu dokunma hareketi, takla, slalom koşu, engel altından ve üstünden geçme gibi fiziksel koşulları zorlayan hareketlerin yapılması beklenir. Bu hareketler belirlenmiş süre içerisinde tamamlanmalıdır. Bu süre, geçen zaman ve yapılan hatalara göre belirlenmektedir. Polis parkurundan istenen hareketler değişiklik gösterebilir. Fakat ne olursa olsun bu sınava ciddi şekilde hazırlanmak ve süreyi geçirmemek üzerine çalışma yapılmalıdır. Zira polis parkuru testinden elde edilen sonuç genel puanın %25’ini etkilemektedir ve bu aşamayı geçemeyenler mülakata alınmamaktadır.

Polis Parkur Hangileridir?

Polis adayları çeşitli alanlarda polis olmak için çabalamaktadırlar. Bu alanlar çeşitlendiğinden parkurlar da farklılık göstermektedir. Polis parkuru olarak bilinen fiziksel yeterlilik sınavları şu şekilde farklılaşmaktadır.

Pomem Parkur

Üniversite mezunu gençlerin, alanları ne olursa olsun, polis olmak için başvurup belirli bir süre eğitim gördükleri ve eğitim sonunda yapılan testler ve mülakatlarda başarılı olmaları halinde polis memuru oldukları Polis Akademisine bağlı eğitim birimi Pomem olarak bilinen Polis Meslek Eğitim Merkezidir. Pomem eğitimi sonunda fiziksel yeterlilik sınavı gerçekleştirilir. Pomem Parkur olarak bilinen bu fiziksel yeterlilik testinde adaylardan belirli hareketleri belirli sürelerde tamamlamaları istenir. Pomem Parkur ciddi bir şekilde çalışılması ve hazırlanılması gereken bir fiziksel yeterlilik sınavıdır.

Paem Parkur

Üniversite mezunu gençlerin, alanları fark etmeksizin polis amiri olmak için başvurdukları ve belirli bir eğitim gördükleri eğitim birimi PAEM olarak bilinen Polis Amiri Eğitim Merkezidir. PAEM’e başvuran adaylar belirli bir süre eğitim görürler ve eğitim sonunda bir fiziksel yeterlilik sınavına tabi tutulurlar. Bu sınav halk arasında PAEM parkur olarak bilinir. PAEM Parkur için belirlenmiş hareketler belirli bir süre içerisinde gerçekleştirilmeli ve hatasız tamamlanmalıdır. Bunun için adayların bu sınava ciddiyetle hazırlanmaları şarttır.

PMYO Parkur

Polis Akademisine bağlı, 2 yıllık meslek yüksek okulu Polis Meslek Yüksek Okuludur. Buraya giriş yapan polis adayları 2 senelik eğitim alırlar ve bu eğitimin sonunda çeşitli sınavları geçerek polis olurlar. PMYO sonunda adaylardan beklenen fiziksel yeterlilik bulunmaktadır. Bu da polis parkurlarından birisi olarak bilinen PMYO parkurudur.

PÖH Parkur

Polis Özel Harekat yani PÖH mensupları diğer polislere göre daha ağır koşullarda çalışmaktadırlar. Dolayısıyla PÖH parkuru diğer parkurlara göre daha önem arz etmektedir. PÖH olmak isteyen polis adayları bu zorlu parkura ciddiyetle hazırlanmalı ve belirlenen sürelerde parkuru tamamlamak için gayret göstermelidir.

Trabzon Polis Parkur

Polis adayları, alanları ne olursa olsun bir fiziksel yeterlilik testine tabi tutulurlar. Doğal olarak bu fiziksel yeterlilik testleri önem arz etmektedir. Ülkemizin birçok şehrinde olduğu gibi Trabzon ilimizde de polis adayları bulunmaktadır. Polis parkuru olarak bilinen sınava hazırlanmak için gayret gösteren adaylar bunun için profesyonel destek de almak zorunda kalmaktadırlar. Trabzon polis parkur konusunda profesyonel destek almak isteyenler ise bunun için arayışlara girmektedirler. Konusunda uzman, fiziksel gelişim sağlayacak, sınava göre çalışma yaptıracak ve gerekiyorsa psikolojik destek de sunacak hazırlık kursları Trabzon polis parkur konusunda adaylara büyük avantaj sağlayacaklardır. Trabzon polis parkur çalışmaları yapmak isteyen adaylar ise Trabzon polis parkur hazırlık kursu arayışına girerler.

Trabzon Polis Parkur Hazırlık Kursu

Trabzon ilimizde polis parkur sınavına hazırlanan kişilere profesyonel destek sağlayan polis parkur hazırlık kursu olarak, bu alanda başarılı olmak ve parkur aşamasını geçip mülakata girebilmek isteyen polis adaylarına yardımcı olmaktayız. Uzman ekibimizle, polis parkur yani fiziksel yeterlilik sınavlarına hazırlanan polis adaylarına hem fiziksel çalışmalarda hem süreyi kısaltma konusunda hem de gerekiyorsa psikolojik anlamda destekte yardımcı oluyoruz. Trabzon polis parkur konusunda uzman kadromuz, her sene belirlenen ve açıklanan parkur süresi ve istasyonları için polis adaylarını çalıştırmaktayız. Hayalindeki mesleğe kavuşmak ve başarılı bir polis memuru olmak isteyen adayların disiplinli ve önem vererek bu parkura çalışmaları çok önemlidir. Trabzon polis parkur hazırlık kursu olarak en iyi sonuçları almanız ve başarılı olmanız için sizlere destek olacağız.

Trabzon Polis Parkur Hazırlık Kursu Fiyatları

Tahmin edileceği üzere polis parkurları hem çeşitli hem de rekabetin yüksek olduğu alanlar olduğundan bu parkurlara ciddi şekilde çalışmak gerekmektedir. Polis adayları bunun için profesyonel destek almaktan da çekinmemektedirler. Polis parkuru konusunda destek almak isteyen adaylar ülkemizin her ilinde olduğu gibi Trabzon ilimizde de polis parkur hazırlık kursu arayışlarına girerler. Trabzon polis parkur hazırlık kursları için arayışlara giren polis adayları en başta şunu bilmelidirler ki polis parkuru konusunda ciddi hazırlık ve disiplin şarttır. Bu sebeple Trabzon polis parkur hazırlık kurslarının fiyatlandırması kalitesine ve başarı oranına göre değişir. Bir ömür meslek haline gelecek bir alanda başarılı olmak adına bu kursların başarıyı vaat eden ve tecrübeli ekipleri bulunan türleri tercih edilmelidir. Trabzon polis parkur hazırlık kursu olarak bu alanda başarıyı yakalamanız için gayret göstereceğiz. Uzman ekibimizle sizi fiziksel sınava hazırlayacak ve belirlenen sürelerde hiçbir problem yaşamadan bu aşamayı tamamlamanızı sağlamanız için çalışacağız.

Trabzon polis parkur hazırlık kursu olarak vereceğimiz profesyonel destek sayesinde hayalinizdeki mesleğe kavuşabilirsiniz. Trabzon Pomem parkur, Trabzon PAEM parkur, Trabzon PMYO parkur, Trabzon PÖH parkur konularında destek sunduğumuz ve tüm parkurlar için adayları ciddi şekilde sınava hazırladığımız bilinmelidir. Trabzon polis parkur çalışmalarınız için bizi tercih ederek rakiplerinizden bir adım öne çıkabilir ve mülakat aşamasına yüksek puanlarla ulaşabilirsiniz. Polis parkur türleri ve fiziksel yeterlilik sınavları için tek adresiniz olmamız ve profesyonel desteğimizi görmeniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Trabzon Polis Parkur
Etiketlendi:                                     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir