POMEM Parkur Hazırlık Kursları

Polislik son dönemlerde gençler için devlet kadrosunda yer alma adına bir fırsat kapısı olmuştur. Türkiye genelinde on binlerce kişi bu fırsat sayesinde iş sahibi oldu ve on binlerce kişide bu fırsattan faydalanmak için fiziki yeterlilik sınavına hazırlanmaktadır. POMEM parkur hazırlık kursu adaylar için bu sınavı çok daha kolay bir sınav haline getirir.

POMEM Parkur Hazırlık Kurslarını Neden Tercih Etmeliyim?

POMEM yazılı sınavında barajı geçen adaylar için fiziki yeterlilik sınavı yapılır. Bu sınav, hem yazılı hem de mülakattan daha zor bir süreçtir. Nitekim;

  • Parkur içerisinde 7 adet istasyon bulunur.
  • İlk istasyon tahta üzerinde 5 nizami sıçrama hareketi (Tahta 20 cm genişliğe sahiptir ve 40 cm yüksekliğindedir.
  • İkinci istasyonda 6 tane lastikten oluşan engeli geçme
  • Üçüncü aşamada ağırlık taşıma
  • Bu aşamada topa dokunma
  • Slolom ismi verilen çubuklar arasında koşmak
  • Son aşamada ise hem alttan hem de üstten geçme sınavı

Görüldüğü üzere bu işlemlerin her biri, çalışma yapılarak geçilebilecek zorlukta eylemlerdir. Bu yüzden de POMEM parkur hazırlık kursları birçok aday tarafından tercih edilir. Nitekim hazırlık kurslarında yer alan parkurlar, sınavda girilecek parkurların aynısıdır. Bu yüzden sınava hazırlık çok daha etkili düzeyde olmaktadır. Üstelik yukarıdaki sınavda bir süre sınırı bulunur ve bu sınırın altında kalanlar bu sınavda başarısız sayılır. Bu yüzden hem parkur eğitimi hem de hızlanma çalışmaları adayları rakiplerinden bir adım öne geçirir.

POMEM Parkur Hazırlık Kursları

POMEM Parkur Kuralları ve Hazırlık Kurslarının Bu Aşamada Katkıları

POMEM parkur sınavının zorluğundan bahsettik. Parkur içerisinde ki kurallar ile birlikte bu zorluk düzeyi daha da artmaktadır. Bu kurallardan ilki, istasyonların bir veya daha fazlasını yapılmaz ise, aday başarısız olacaktır. Engelli geçiş olarak tabir edilen istasyonlarda hareketlerin nizami olarak yapılması gerekir. Bu zor olacağı içinde her istasyonda bir adet hareketin nizami şekilde yerine getirilmesi koşulu vardır. Eğer bu koşul yerine getirilemez ise, sonraki istasyona geçemeyecektir.

Yukarıda ki koşulları göz önünde bulundurduğumuzda nizami hareketlerin bir bilen tarafından polis adaylarına gösterilmesi gereklidir. Bunun içinde POMEM parkur hazırlık kursları bulunmaz bir fırsat niteliği görmektedir.

Sınavda koşulan şartlardan birisi de, jimnastik sıçrama tahtası üzerinde ki sıçrama sayısındaki eksiklikler. Eğer eksik sıçrama olur ise, ceza verilir ve bitiş süresi için ekstradan 2 saniye ekleme yapılır. Ayrıca tek ayak üzerinde sıçrama gerçekleştirilmesi geçersiz olarak sayılır. Sıçramalardan bir tanesi bile doğru şekilde yapılmaz ise, diskalifiye olacaktır.

Koşulların bilinmesi bu anlamda adaylar için önemli bir fırsat olacaktır ve hazırlık sürecinde buna göre bir çalışma planı yapmalıdır. Hazırlık kursları bu koşulları göz önünde bulundurarak adayı en doğru şekilde yönlendirmektedir.

POMEM Parkur Hazırlık Kursları İle Sınavda Kazanma Oranınızı Arttırın

Yukarıda fiziki yeterlilik sınavı için verdiğimiz şartlar sadece bir bölümüdür. Adayların sınav öncesinde hazırlıklı olmaları adına, öncesinde ciddi bir çalışma yapmaları gereklidir. Nitekim birçok insan bu sınav için hazırlanmaktadır ve bu da rakiplerin yüksek sayıda olacağını gösterir. Onlardan bir adım önde olmak için hem bilgi hem de donanım olarak yeterli seviyede olmanız gereklidir.

Trabzon ilinde yer alan Trabzon POMEM parkur hazırlık kursu bu anlamda bu ilin en iyisi ve başarı oranı en yüksek olanıdır. Bu yüzden adayların kendi bulundukları ilde bu alanda profesyonel olarak hizmet veren kurslar ile iletişime geçmeleri, onların sınavda başarılı olma oranını önemli derecede yükseltecektir. O yüzden Trabzon Polislik parkur hazırlık kursu seçimi bu süreçte dikkat edilmesi gereken bir konudur.

İletişim:

KEMAL HOCA: 0 (537) 622 61 61

İnstagram: instagram.com/trabzonbesyo

POMEM Parkur Hazırlık Kursları
Etiketlendi:                                                 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir